icon

Pytania?

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania z branży ubezpieczeniowej

Czy kupując auto jego wcześniej wykupione ubezpieczenie przechodzi na mnie?

Obowiązkiem każdej osoby, która posiada pojazd mechaniczny jest zakup OC. Polisa ta ważna jest przez 12 miesięcy. Zawarcie umowy gwarantuje poszkodowanemu otrzymanie rekompensaty dla poniesionych przez niego szkód w razie zdarzenia. Dowiedz się co się dzieje  z polisą, gdy pojazd ma nowego właściciela.

Czy kupując auto jego wcześniej wykupione ubezpieczenie przechodzi na mnie?

Kupując auto z ważną polisą OC to nowy właściciel decyduje czy przejmuje polisę OC czy ją wypowiada i zawiera nowe indywidualne ubezpieczenie OC posiadacza pojazdu mechanicznego.

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do multiagenta, w celu zgłoszenia faktu zmiany właściciela i dopełnienia formalności związanych z przejęciem polisy OC.

W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeń, w którym jest wykupiona polisa OC na nasz nowy pojazd musimy liczyć się z ewentualną dopłatą składki. Dlatego warto wcześniej sprawdzić warunki aneksowania obowiązkowego ubezpieczenia OC. Często zdarzają się sytuacje, że korzystniejsze jest wypowiedzenie polisy OC zbywcy i zakupienie nowej indywidualnej umowy.

Zwracam uwagę na fakt, iż polisa OC, którą przejął kupujący nie wznawia się na nowy rok! Sprawdź również, co w przypadku, gdy auto, które chcemy kupić nie posiada ważnego ubezpieczenia.